Tihti juhtub, et kipume kiirustama. Kiirustades aga ei ole võimalik jõuda asjade olemuseni ning tajuda nüansirikkust, mida pakub loomislugude, nende tekkemotiivide, maitseretkede, otsingute ning lõpuks ka leidmis- ning kohalejõudmisrõõmu koosmõju. Seetõttu on enne laua taha istumist ning klaaside tõstmist mõistlik vaadata ajas tagasi ning küsida, mida üldse kujutab endast nähtus nimega WarPigs?

Warpigs on Ameerika pruulikoja 3 Floyds ning Taani mustlaspruulikoja Mikkeller koostöös 2015. aastal loodud pruulipubi, mis koosneb pruulikojast ning restoranist, kus pakutakse autentseid Texas barbecue roogi. Lisaks koha peal pruulitud Ameerika-Taani stiilis käsitööõlledele valmistavad nad salastatud originaalretseptide järgi imemaitsvaid majakastmeid, mida saab nende juurest ka koju kaasa osta.

Hetkel aga keskendume WarPigsi käsitööõlledele, sest mitmed neist on jõudnud vaatides, küll piiratud koguses, Eestisse. WarPigsi eritellimusena valminud pruulikojas juhitakse kõiki neid protsesse, mida käsitsi juhtida saab, ka käsitsi. Selline lähenemine annab 2017 septembris WarPigsi peapruulmeistriks saanud Lan-Xinile võimaluse viimistleda õlledes iga viimast kui detaili. WarPigsi eelmine peapruulmeister Kyle Wolak liikus näiteks edasi tööle Hill Farmsteadi pruulikotta Vermontis. Kui väga kõrgete nõudmistega käsitööõlleraskekaallased nagu Mikkeller ja 3 Floyds ühendavad jõud, siis on ilmne, et õllede valmistamises ei tehta mitte ühtegi kompromissi.

Õllegaleriil on väga hea meel esitleda mõningaid WarPigsi käsitööõllesid, mida saab kindlasti maitsta verivärskes käsitööõlle ja hot dogi joint`is TapTap. Double Mads Hands on mahlakas, kergelt maalähedane, tsitruseline ja mahlane passiooniviljaga pruulitud american pale ale. Teise väga värskendava american pale ale`i nimi on Futon on Nails. Kolmandat samas stiilis isendit kutsutakse Snack Family`ks. Neljas õlle on samuti APA, kuid see on valminud koostöös Byhumle humalafarmiga. Sense Rainbow valmistamisel on kasutatud värskeid humalaid – Chinook, Syrian Gold ja Centennial peaksid tegema sellest APA-st samuti väga maitseküllase pruuli. Neljale APA-le sekundeerib ka üks IPA, millel nimeks Thirstin More. Kindlasti soovitame olla valvel, sest kirsina tordil saatis Warpigs meile ka Uus-Inglismaa stiilis IPA Opposite Optimist.

Võtkem aega ja varugem ka pisut kannatust, et nautida Warpigsi pakutavaid suviselt mahlaseid ja suurepäraselt joodavaid käsitööpruule. Aitäh, Mikkel ja 3 Floyds. Elagu, WarPigs.