BXL Beerfest toimus 26 ja 27 augustil Brüsselis. Tegemist on ühe suurima festivaliga Brüsselis, kus osalevad väikesed, sõltumatud, (käsitöö)pruulikojad. Festivali organiseerinud meeskonda kuulusid aukartust äratavad ning Brüsseli õlleringkondades teata-tuntud nimed – blogija Kevin Desmet, Jean Hummler Moeder Lambicust, reporter ning õlleturundusspetsialist Vincent Callut ning Oliver Desmet restoranist Nüetnigenough. Aukartust äratavaks tuli lugeda ka esimest korda toimunud festivalil osalenud pruulikodade nimekirja ning selle õllepeo üldist korraldust. Kohal oli loomulikult ka Õllegalerii.

Brüsseli õlleilm on suur ja lai. Ilmselt ei ole ühelgi tõelisel õllekultuuriaustajal tekkinud küsimust, kas Brüsselisse ikka reisida tasub. Seetõttu oleks mõistlik küsida, kas järgmisel aastal võiks ehk sihiks olla Brüsseli külastamine just BXL Beerfesti ajal? Õllegalerii hinnangul on tegemist väga professionaalsel tasemel korraldatud üritusega, mille teeb eriti magusaks asjaolu, et sellel osaleb suur osa Belgia lambicuvalmistajatest. Samuti mitmed teiste riikide pruulikojad, kus on keskendutud pideva kääritusega hapuõllede pruulimisele.

Kui BXL Beerfest saab toimuma ka 2018. aastal ning festivali asukoht ei muutu on tegemist ühe lihtsamini ligipääsetava õlleüritusega pärast Tallinn Craftbeer Weekendi. Toimumiskoht jääb kesklinna piiresse ning kohale saab nii trammi kui ka metrooga. Ka pileteid festivalile sai sel aastal osta hõlpsasti koha pealt. Võttes arvesse festivali populaarsust ja esinduslikkust võib olukord 2018 aastal aga muutuda. Seega soovitaks piletid ikkagi ette ära osta, seda enam, et piletite endi hind on küllaltki marginaalne. Õllede lunastamiseks tuleb soetada festivaliraha ehk tokeneid. Iga õlle eest tuli letis välja käia teatud arv žetoone. „Õllehinnad“ jäid ühe ja viie žetooni piiresse ning neid saab soetada endale sobivas koguses juba festivaialalt.

Pruulikodade esindajatele, maaletoojatele ning teistele professionaalidele algas festival juba selle eelõhtul. Ka Õllegaleriil oli võimalik erinevaid pruule maitsta natuke enne tavakülastajaid , vahetada kontakte ja kogemusi oma ala tipptegijatega.

BXL-i suurepärasest korraldusest andis aimu ka esmaklassiline toitlustajate valik. Näiteks võis pop-up restoranis Les Brigittines maiustada Cantilloni Geuze`is hapnenud kapsast verivorstiga, pearoaks valida Cantilloni kriekiga küpsetatud veiseliha ning sinna kõrvale nautida Cantillon Chouke`i, mida pruulikoda tarnib ainult kahele restoranile Brüsselis.

Õllegalerii kohtus festivalil paljude vanade sõpradega. Üle pika aja oli meeldiv kätt suruda Brasserie de Blaugies omanikul Pierre-Alexil. Festivalilt astus läbi ka Armand Debelder. Kohal oli samuti Karel Goddeau De Cami pruulikojast. Muljetada sai veel Tommy Sjefi ning Pierre Tilquiniga. Õhkkond oli väga sõbralik ning kindlasti on kõik kohale tulnud pruulmeistrid ja pruulikodade esindajad nõus oma valmistatud õllesid tutvustama ja nendest rohkem rääkima.

Lisaks festivalile leiab Brüsselis ja selle ümbruses mitmeid käsitööõllega seonduvaid kõrvaltegevusi. Kindlasti tasub läbi astuda legendaarsest Moeder Lambic Cafest, einestada Nüetnigenough restoranis. Kesklinnast kaugel ei ole ka Cantilloni pruulikoda ning muuseum. Lühikese rongisõidu kaugusele jäävad aga Oud Beerseli pruulikoda ning 3 Fonteineni lambik-O-droom.

Tuleb tõdeda, et augusti viimaseks nädalaks on käsitööõllesõbral mõistlik plaanid paika panna, kalendrisse punased ristid teha ning BXL Beerfesti ootama jääda. Tegemist on kindlasti ühe järgmise aasta oodatuima õllesündmusega Belgias, aga miks mitte ka kogu suvise Euroopa käsitööõllefestivalide kalendri kontekstis.