Vahetult pärast Õllegalerii ametlikku sündi ootas ees külaskäik De Struise pruulikotta Oostvleterenis. Kuigi Õllegalerii meeskonna maitsemeeled olid juba Eestis tunda saanud mõningate Pannepot seeria väljalasete ja aastakäikude komplekssust ning suurepärast paletti, siis seda, mis koha peal ees ootas, ei osanud keegi ette ennustada.

Meie peadest käisid sõidu ajal läbi küll kahe vahest kõige kuulsama Belgias valmistatud imperial stouti nimed – Black Albert ning Cuvee Delphine, kuid Black Damnation seeria eksistentsist olime midagi ainult poole kõrvaga kuulnud ning hilisemal ajal näinud pilte pudelitest erinevates Euroopa internetipoodides. Paraku ilutses nende piltide all enamasti suur kiri – sold out.

Ärevus kasvas, kui pärast tutvumist pruulikojaga ning igati meeldivat vestlust jäid De Struise maitsmisruumi vaadinimekirjas koheselt silma nimed nagu Black Ardberg, Black Frog, Black Mes, Black Nuts, Double Black. Pruulikoja karismaatilised peremehed Urbain ja Carlo olid lahkesti nõus minimalistlikke nimede taga peituvaid majesteetlikke tumedaid tökatilaadseid vedelikke välja valama. Siit sai alguse De Struise pruulikoja filosoofia tundmaõppimine, mis kulmineerus mõni nädal tagasi Black Damnation seeria uue põlvkonna jõudmisega Eestisse.

Black Damnation ei ole midagi muud, kui kompromissitu seltskonna loomeinimeste (võimalik, et boheemlasliku Urbaini) eneseväljendus vormis, mis on mõeldud eelkõige maitsemeelte inspireerimiseks ning avardamiseks. Žanrilise määratluse poolest kuulub Black Damnation seeria kahtlemata käsitööõllede perekonda – erinevalt mõnedest teistest De Struise kõrge alkoholisisaldusega eksperimentidest, mis lõhna- ja maitseomaduste poolest liigituvad pigem muuks alkohoolseks joogiks

De Struise pruulikoja vaadihoidiste kohta on küllaltki raske saada mingisugust informatsiooni lisaks sellele, mis on kirjutatud juba pudelile. Paljudel käsitööõllesõpradel võib tekkida küsimus, miks ikkagi De Struise Black Damnation seeriat tõsta esile paljude teiste pruulikodade vaadiprogrammi läbinud isendite hulgast?

Mitte ühegi Black Damnation ansamblisse kuuluva liikme puhul ei ole tegemist üles puhutud, juba eos kunstlikku rariteedistaatust taotleva, juhuslikku laadi nn käsitööõllepoe unistuste käibetõstjaga, vaid selgelt ja programmiliselt läbi mõeldud kunstiteose osaga, millest igaüks toetab tervikut. Loomulikult on selliste projektide läbiviimine kulukas. Seetõttu on pudelid nummerdatud kuni kahe tuhandeni.

Peaaegu kõikide Black Damnation seeria õllede põhikomponendiks ja baasiks on De Struise üks legendaarseimaid pruule Black Albert. Erandina on varasemates Black Damnation seeria õlledes kasutatud ka Cuvee Delphine`i. Urbain ja Co on Black Alberti näol suutnud valmis teha peaaegu, et ideaalse kange tumeda õlle, mis ühel ja samal ajal on piisavalt vana, et selle seltsis tunnike tugitoolis mõtteid mõlgutada ning teisalt piisavalt noor, et seda kasutada vaadieksperimentides teatud maitsete taandamiseks, et need siis muundada küpsemisperioodil teisteks, peaaegu, et baroklikeks aktsentideks.

Teiseks suurepärase tulemuse tagatiseks on hoolikas viski-, rummi- ja kalvadosevaatide valik. Ei ole kindlasti juhuslik, et näiteks Black Mes Seniori tarbeks on valitud Caol Ila ja Lagavulini viski vaadid, mille nüansid on õllet viie aasta jooksul mõjutanud just nii nagu Urbaini ja Carlo visioon ette nägi.

Kui juurde lisada veel algmaterjali suurepärane maitse- ja aroomilõuend, juveliiritäpsusega maitsenüansside timmimine ning õlle pudelitesse paneku ajastamine, siis on tulemuseks ajatu klassika, mis käsitööõllesõpru juba naljalt alt ei vea.

Tutvuge Musta needuse erinevate varjunditega kaotamata vastutustunnet. Suurim rõõm on ikka jagamisrõõm. Aitäh, De Struise, Urbain ja Carlo.