Mõni aeg tagasi võttis Tallinnas Brewdog baari külaliskraanid üle Warpigsi pruulipubi. Hea vedamise korral on käsitööõllesõpradel võimalik  veel nii mõnegi värskendava APA või IPA-ga veel tutvust teha.

Warpigsi taustast ja tegemistest oleme lähemalt rääkinud juba varasemalt. Praegu juhime tähelepanu kahele väga erilisele pudelile, mis Õllegalerii suureks üllatuseks otsustati Warpigsi poolt koos vaatidega Eestisse saata.

Smoldering Holes on Warpigsi ikooniline imperial stout. Esmakordselt ilmus Warpigsi käsitööõlu fännide ette pudelis. Esimene väljalase oli vahatatud korkide ning pruulikoja liikmete poolt käsitsi kirjutatud siltidega rariteet, mida sai endale soetada ainult Kopenhaagenist.

Meie imestus oli veelgi suurem, kui märkasime, et nimekirjas leidus ka üks isend nimega Youreallyfuckedmeup & imreallyfuckingfurious. Tegemist on burboonivaatides laagerdunud milk stoutiga, mida seni on olnud üliharva võimalik maitsta väljaspool Taani riigi piire.

Õllegalerii liikmed degusteerisid samuti eelpool kirjeldatud kahte Warpigsi pruuli. Tegime erinevate maitsenüansside kohta ka märkmeid, mida otsustasime teiega jagada.

Youreallyfuckedmeup & imreallyfuckingfurious valgus pudelist klaasi nagu õli. Pudelikaela oli kerge puhastada vahast. Pudelile jäänud vaha ei olnud mure ning see tegi õlle väljavalamise hõlpsaks. Küllaltki tihti on tulnud vaha väga kaua aega eemaldada, sest muul juhul satuksid mureneva vaha tüki õlleklaasi.

Aroomis oli tunda ohtralt koorega kohvi, burbooni, röstitud kohviube, natuke kohvilikööri. Maitses domineerisid kohvioad, koorekohv, burbooninoodid, õrn alkoholisus, mis väljendub pigem kohvilikööriste vihjetena. Keha on sel joogil täidlane ning tekstuur kooreselt siidjas. Laktoos on selle õlle maitses tagaplaanil. Eelkõige võib laktoosi olemasolu aimata õrnalt kooreste vihetena, mis tasakaalustavad kergelt alkoholiseid, kohviube meenutavaid ning natuke burbooniseid maitsenüansse.

Oleme ühel nõul, et see Warpigsi milk stout on igati sobilik keldrisse seisma panemiseks. Tundlike meelte jaoks võib selles õlles leiduda veel mõningaid teravaid ja võib olla vähem tasakaalukamaid maitseid, mille nurki saab maha lihvida vaid aeg. Siiski on tegemist suurepärase digestiiviga, mida mõnel tähtsa sündmuse puhul sobib serveerida veel ka mõne aasta pärast.

Smoldering Holes  on kindlasti maailmaklassi stout, mida soovitame tarbida kohe. Õlle valgus klaasi mustana ning moodustus ka ilus pruunikas-beežjas pea. Linnaste röstimiskunsti kõrget taset oli tunda juba kümme kuni viisteist sentimeetrit klaasist eemal. Aroomis tulid kenasti esile tume šokolaad, kakao ning kakaooad. Õlle maitse oli rikkalikult šokolaadine ja kakaone. Linnaste röst väljendub šokolaadi ja kakao erinevates variatsioonides ning jääb püsima pikalt ka järelmaitsesse. Õlle ei ole nii täidlane kui alkoholi sisalduselt võiks oodata. Alkohol on suurepäraselt kaetud, keha on pigem keskmine. Seega on igati õigustatud stiilinimetus stout (mitte imperial stout), sest Smoldering Holes on ülimalt hästi joodav ning ei hirmuta ära ka neid, kes pisut tummisemaid tumedamaid käsitööõllesid senimaani kartnud on.

Smoldering Holes ja Youreallyfuckedmeup & imreallyfuckingfurious on kahtlemata käsitööõllemaailmas isikupärase käekirjaga loodud pruulid, mis väärivad kahtlemata käsitööõllesõprade tähelepanu. Põhjusel, et need kaks erinäolist stouti jõudsid Eestisse väga piiratud koguses, on neid võimalik maitsta ja endale soetada Brewdog baarist, Tallinna uusimast pudelipoest Taptap ning Tartu käsitööõllelokaalist DeTolly.