Õllegaleriil on juba loetud päevade pärast au esitleda esmakordselt Eestis ühe Rootsi viimaste aastate silmapaistvaima käsitööõllekoja pruulimiskunsti. Tere tulemast Eestisse, Beerbliotek!

2013. aastal said Göteborgis kokku üks rootslane ning kolm maailma eri otstest pärit tüüpi. Neil tekkis idee hakata valmistama esmaklassilist käsitööõlut. Nad tahtsid korda saata midagi erakordset. Eesmärgiks oli valmistada igal nädalal vähemalt üks uus ja värske õllesort. Kui neljast kaks tüüpi sattusid veel ühte raamatukogu meenutavasse baari õlut jooma, siis sündiski pruulikoja nimi, mis on tuletatud rootsikeelsest sõnast bibliotek (raamatukogu) ning sõnast beer, mis kokku annavadki ühe korraliku õllekollektsiooni. Hoolimata sellest, et päris igal nädalal uut õlut ei pruulita, õigustab pruulikojale valitud nimi ennast kindlasti – alates asutamisest on valmistatud rohkem kui 190 erinevat nimetust käsitööõlut.

Täna seisavad lisaks Adamile, Richardile, Andersile ja Darrylile Beerblioteki taga ka Niklas Gustafsson ning Gary Mclachlan, kes liitusid tiimiga 2014. aastal vahetult enne pruulikoja laienemist. Praeguseks on edukalt kasutusele võetud liin, mille abil pannakse õlle pudelite asemel hoopis purkidesse. Beerbliotek koosneb tegelikult kahest pruulikojast, millest ühes asub lisaks tootmisele ka korralik taproom. Teises pruulikojas keskendutakse aga hapuõllede valmistamisele. Loomulikult ei puudu ka Beerbliotekil barrel aged programm.

Millalgi 2016. aasta lõpus jõudis Õllegaleriini teadmine, et just Beerbliotekil tuleb sel aastal astuda Stigbergetsi jälgedesse ning valmistada 2017. aasta Göteborgi Õllenädala raames uus festivaliõlle A Moment of Clarity. Sel korral oli festivaliõlle stiiliks session IPA, millel kangust 4,7%. Meil on hea meel, et 2017. aasta GBG ametlikku pruuli saavad maitsta ka kõik kohalikud käsitööõllesõbrad.

Beerblioteki õllevalikuga tutvus Õllegalerii juba 2016. aasta sügisel. Õllegalerii valis Beerblioteki tutvumispeoks loomulikult välja parima, mida hetkel pruulikojal pakkuda oli. Lähtusime eelkõige sellest, et Eesti käsitööõllesõbrani jõuaksid ka eriversioonid, mis võib olla mõne kuu jooksul tootmisest maha võetakse.

Kui proovida kokku võtta Beerblioteki filosoofiat ning püüda seeläbi iseloomustada ka nende poolt valmistatud käsitööõllesid, siis suures osas ongi need ülimalt kergesti joodavad ning värskendavad nagu merelt kaldale jõudev briis, mis tuletab meelde ühte muretut suvepäeva.